Çıyan Nedir

Çıyan nedir diye soracak olursanız, haşereler içerisinde en tehlikeli canlılardan biridir. Hayvanlar aleminin en farklı haşerelerinden biri olan ve kendi türü dışındaki tüm canlılara zarar verebilen bu haşere, oldukça güçlü dış yapıya ve fizyolojik özelliklere sahip olduğu için, dünyanın her iklimine çok kolay bir şekilde uyum sağlayabilmektedirler. Çıyan ile mücadele etmek için başvurulan geleneksel yollar sonuç vermediği gibi haşerelerin hızlı bir şekilde çoğalmasına neden olur. Çıyan sokması vakalarının kişilerin üzerinde yarattığı olumsuz etkiler göz önüne alınırsa çıyan ile mücadele etmek için profesyonel çıyan ilaçlama uygulaması yaptırmanız şarttır. Bu bağlamda 20 yılı aşkın süredir İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet gösteren Beşiktaş Böcek İlaçlama firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Çıyan İle Mücadele

Çıyan ile mücadele için uyguladığımız ilaçlama yöntemleri son teknolojiye uygun olarak geliştirilmiştir. Firmamızda çıyan ilaçlaması uygulamasının yanı sıra ev ilaçlama, pire ilaçlama, akrep ilaçlama gibi böcek ilaçlama uygulamalarımız da yer almaktadır.  Çıyan ile mücadele etmek için bu haşereyi iyi bir şekilde tanımamız gerekir. Çıyanların özellikleri sıralanacak olursa;

  • Çıyan en bilinen özellikleri ile insanları ve pek çok haşereyi zehirleyebilmektedirler.
  • Ayakları çok keskindir ve içleri zehir doludur. Gerek yem amacıyla gerek tehlike anında kendilerini koruma amacıyla insanları sokabilmektedir.
  • Boğumlu vücut yapısı ile kendi familyasından gelen kırkayaklar ile akraba olan, tespih böceklerinin sonradan gelişmiş ve mutasyona uğramış versiyonu olan çıyanlar, etçil olarak beslenmektedir.
  • Çoğunlukla ayakları sarı renkte, vücutları ise kırmızı, siyah veya daha koyu renklerde olabilen çıyanlar, bir an önce yok edilmesi gereken bir haşere türüdür.

Sizin de başınız çıyan ve diğer tüm haşereler ile dertte ise firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, uygun ödeme koşullarımızdan yararlanabilirsiniz. Uzman kadromuz size hizmet etmek için bir telefon uzağınızda bekliyor.

Çıyan Sokmasında Ne Yapılır?

Çıyan sokmasında ne yapılır? Çıyan sokmaları ile karşılaşıldığında yapılması gereken ilk şey asil servisi aramak ve yardım gelene kadar bölgeyi temiz su ile yıkamaktır. Burada dikkat edilmesi gereken suyun çok sıcak veya soğuk olmamasıdır. Aynı zamanda sizi ısıran haşerenin de ne olduğunu, boyutlarını, rengini doktora ilettiğinizde tedavi için daha sağlıklı bir yol izlenmiş olur. Hatta eğer imkanınız varsa, haşereyi de yanınızda götürmeniz çok daha akıllı bir iş olur. Çünkü o anda onun zehrine karşı panzehir oluşturulabilir.

Beşiktaş Böcek İlaçlama şirketi olarak bizler, tüm haşere şikayetlerinizi en kusursuz şekilde yok ediyor ve sizlere her zaman en garantili sonuçları en pratik yollarda sunuyoruz. En tehlikeli türlerden olan çıyanlarda dahi en kaliteli çıyan ilaçlama işlemlerini her noktada uygulayabilecek ekipmanımız vardır. Bizlere çağrı merkezlerimiz aracılığıyla haftanın her günü ve saati, kesintisiz olarak ulaşabilirsiniz.