Bahçe İlaçlama

Ev ve iş yerlerinde karşılaştığımız haşereler, hem sağlığımız açısından hem de eşyalara verdikleri zararlar sebebiyle maddi açıdan bizim için birer tehdittir. Fare gibi kemirgen haşerelerin ısırıp parçalayarak ve dışkı bırakarak; böceklerin ise dışkı ve bakteri bulaştırarak kullanılmaz hale getirdiği eşyalar bir yana; evinizde ya da bahçenizde yuvalanmış haşerelerin sağlığınıza zararları azımsanmayacak seviyededir. Bu nedenle; ev ve çevresinde düzenli ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir. Yalnızca evde yapılan ilaçlama kesin bir çözüm sunmayacağı için ev ilaçlama ve bahçe ilaçlama bir arada yapılmalıdır.

Bahçe İlaçlama

Haşere ilaçlamada unutulmaması gereken en önemli nokta, haşerelerin pek çoğunun mücadelesi zor canlılar olduğudur. Bu nedenle, evde uygulanan bilinçsiz ilaçlama yöntemleri pek çok haşere türü için hiçbir etki yaratmamaktadır. Evinizde bir haşere tehdidiyle karşı karşıyaysanız, ya da böyle bir durum yaşamamak adına önlem almak istiyorsanız ev ilaçlamanın yanında mutlaka bahçe ilaçlama seçeneklerini de düşünmenizi öneririz. Sağlık Bakanlığı onaylı, sertifikalı ve garantili firmalarla anlaşıp işlemin kesin sonuç vermesini sağlayabilirsiniz.

Bahçe İlaçlama Ne Zaman Gerekli?

  • Bahçeli bir evde oturuyorsanız;
  • Evinizde nadiren de olsa haşereye rastlıyorsanız; (önlem almadığınız halde evinizde haşere istilası kaçınılmaz olacaktır.)
  • Bahçenizde fare dışkısı, bitkilerde ezilme ve tahribat, çiçeklerin ve bitki yapraklarının üzerinde delik ve ısırık izleri, hastalıklı ve verimsiz bitkiler görüyorsanız;
  • Küçük örümcek, kurt gibi canlılara rastlamıyorsanız bahçenizde bir haşere yerleşimi olabilir. Çünkü; haşereler küçük böceklerle beslenir ve bir alanda küçük böceklerin olmayışı haşereler tarafından besin olarak kullanıldıklarını gösterir. Bu durumda yapacağınız en doğru hareket ev ve bahçe ilaçlama seçeneklerini değerlendirmek olacaktır.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

En iyi böcek ilaçlama firması ile anlaşmanız halinde, ilaçlama aşamaları hakkında düşünmeniz gerekmez. Arkanıza yaslanıp evinizin ve bahçenizin haşerelerden arınmasını izleyebilirsiniz. Ancak yine de bilginiz olsun diye söylüyoruz;işte, bahçe ilaçlamadan önce ve sonra dikkat etmeniz gerekenler;

  • Bahçe ilaçlama uygulamasının daha sağlıklı olması için bahçenizdeki kalabalıktan kurtulmalısınız. Yabani otları temizlemeli, çimenleri kısaltmalısınız.
  • Bahçenizdeki ağaçları sık sık budamalı, ilaç ve aşılama işlemlerini vaktinde yaptırmalısınız.
  • Bahçenizdeki haşere yerleşimlerini tespit etmek adına keşif yapmanız, bahçe ilaçlama uygulamasının gidişatına katkı sağlayacaktır.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.