Beşiktaş Akaretler Böcek İlaçlama

Böcek istilalarında insanların sağlığı ve huzuru tehdit altında olacağından dolayı haşere ilaçlama uygulamaları yaşam alanları için zaruri bir durumdur. İstila halinde yapılması gerektiği gibi, istila riski altındaki alanlarda da tedbir amaçlı ilaçlama yapılması gerekmektedir. İlaçlama uygulamaları esnasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli detaylar vardır. Bunların eksiksiz yerine getirilmesi halinde ilaçlamadan %100 verim almak Beşiktaş Akaretler böcek ilaçlama servisi ekiplerince garanti altına alınmıştır. 

Akaretler Böcek İlaçlama Hizmetleri

Firmamız bünyesinde çalışan yüzlerce kişilik ilaçlama ekibimiz; ilaçlama taleplerine anında müdahale edebilmek adına 7/24 çalışmaktadır. İlaçlama konusunda ihtiyaç duyulan tüm ilaçlama tekniklerine hakim olan ekiplerimiz; uzun yıllardır edindiği deneyimlerle sektörde öncü firmalar arasında adını duyurmuş, köklü ve kurumsal  bir firmadır. Akaretler Beşiktaş Böcek İlaçlama servisinin bünyesinde barındırdığı ilaçlama ekipleri, çalışmalarını müşteri memnuniyeti ve insan sağlığı odaklı sürdürmektedir. İşlemlerde kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olup uygulamalar devlet onayı ve desteğiyle gerçekleştirilmektedir. Kullanılan ilaçlama yöntemleri ise yine insan sağlığını tehlikeye sokmayacak türdendir. Hizmet edilen alanlarda ön inceleme gerçekleştiren ekiplerimiz, özel ilaçlama tekniklerine karar vererek uygulamaya başlar. Uygulama esnasında ve sonrasında verilen talimatlara uyarak işlemden %100 sonuç sağlanmaktadır. 

En Sık Tercih Edilen İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Böcek ve haşerelerle mücadelede en sık tercih edilen ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama ve jel ilaçlamadır. Haşereler üzerinde kesin ve ölümcül etkiye sahip olan bu ilaçlama teknikleri kısa süre içerisinde sonuç sağlayarak ortamı zararlılardan arındırmaktadır. Bu işlemlerden tam verim alabilmek için ilaçlama ekiplerinin talimatlarına uyulması gerekmektedir. Akaretler böcek ilaçlama servisinin en çok uyguladığı böcek ilaçlama yöntemleri şunlardır:

  • Jel ilaçlama: Hamam böceği, karafatma, kalorifer böceği gibi zararlılar üzerinde etkilidir. Jel halindeki koyu kıvamlı ve yapışkan ilaç, haşerenin geçtiği bölgelere uygulanır. İlacı yiyen haşere kısa süre içerisinde ilaçtan etkilenmeye başlar. Yuvasına gidip öldüğünde diğer böcekler de onu yer ve böylece bir ölüm zinciri oluşmuş olur. Kokusuz bir ilaçlama tekniğidir.
  • Sıvı İlaçlama: Sıvı haldeki ilaç tüm zemine ve haşerelerin barındığı alanlara uygulanır. Tüm haşere türleri için etkili olmaktadır. İki şekilde uygulanır:
    • Kokulu İlaçlama: Fare istilalarında, yoğun böcek istilalarında, kapalı alanlarda ve şirket, okul gibi büyük alanlarda tercih edilir. Kısa süre içinde etkili sonuçlar verir. İlaçlama esnasında alanda kesinlikle bulunulmaması gereklidir.
    • Kokusuz İlaçlama: İşlem esnasında gerekli tedbirler alınması halinde sağlıklı bireyler alanda bulunabilir. Ancak solunum yolu sıkıntısı olanlar, çocuklar ve yaşlılar alandan uzaklaştırılmalıdır.

NOT: İlaçlama işlemleri sırasında işlemin geçerliliği için ve sağlık için ilaçlama ekiplerinin talimatlarına eksiksiz uyulması gerekmektedir.