Yaşam alanlarınızı koruyun

Böcek eklembacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş olan hayvanlar sınıfına verilen addır. Yalnız eklem bacaklı sınıfı ile böcek sınıfı genellikle karıştırılır. Aile olarak aynı kökenden gelseler de bir örümcek ile bir hamam böceği abi kardeş değil daha çok kuzenlerdir. Örümcekler eklem bacaklı sınıfından, hamam böceği eklem bacaklı sınıfının bir alt kümesi olan böcek sınıfındandır. En belirgin ayrım eklem bacaklı olan örümcekler 8 bacağa sahipken böcekler 6 bacağa sahiptir. Böcekler ise aralarında kanat, ayaklarındaki eklemler, ağız yapıları ve beslenme şekillerine göre de bir çok alt dala ayrılmaktadır.

Dünya üzerinde en çok türü bulunan ve gün geçtikçe genetiksel ve fiziksel özellikler bakımından artan en büyük canlı türü böceklerdir. Evrende yaşam koşullarına göre her kıtaya dağılarak yaşamlarını sürdürmektedirler. Taksonomi ve tür bakımından bilinen 6 ila 10 milyon arasında bir dağılım göstermektedir.
Bu kadar ciddi bir nüfus oranına sahip oran türün insan hayatına müdahalede bulunmaması neredeyse imkansız bir hal almıştır. Birçok şehirde artan çarpık kentleşme sonucu yeşil alanlar istila edilerek böceklerin yaşam alanlarına yeni yapılar inşaa edilmeye başlanmış ve böylece insanlarla böcekler aynı ortamda yaşamaya mecbur bırakılmıştır.

Böcekler, insan hayatına son derece zararlı canlılardır. Taşıdıkları mikrop ve virüs ile evlere iş yerlerine ve özel yaşam alanlarımıza birçok hastalık bulaştırır. Mutfak ve lavabolarda ıslak yerelerde kolaylıkla yayılabilme özelliğine sahip olduklarından hızlıca üremeleri kaçınılmazdır. Böcek ve haşerelerle müdahelede yapmamız gereken en etkili ve hızlı çözüm böcek ilaçlama şirketlerinden alınan yardımdır. Bu konuda İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet vermekte olan firmamız Zeytinburnu böcek ilaçlama olarakta faaliyetini sürdürmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı firmamız ve ilaçlar ile uzman ekibin ilaçlama yapılacak olan bölgeye gelip kısa bir araştırma yapması sonucu ilaçlama işlemine geçilir. İlaçlama sonrası yaşam alanınızda herhangi bir negatif sorunla karşılaşmanız olası değildir. Uygulamada önemli olan husus ise uygulamanın belirli priyotlar halinde tekrarlanmasıdır.