Kırkayak Nedir ?

Kırkayak nedir? Haşereler arasında en tehlikeli olan türlerden biri de kuşkusuz çıyanlar ile aynı familyadan olan kırkayaklardır. Kırkayak ile mücadele için uygulana geleneksel yöntemler sonuç vermediği gibi ekonomik kayba neden olur. Kırkayak ile mücadele etmenin kesin sonuç veren yolu profesyonel kırkayak ilaçlama uygulaması yaptırmaktır. Kırkayak böceğinden kurtulmak için bu haşereyi iyi tanımak gerekir. Kırkayak özellikleri sıralanacak olursa;

  • Diğer haşereler içinde oldukça farklı tür ve yapıda olan bu haşere, oldukça esnektir ve zehirsizdir.
  • Ülkemizde hemen her yerde yaşayabilen ve dünyada da her bölgenin iklimine ve konumuna ayak uydurarak mutasyon geçiren kırkayakların ortalama yaşam süreleri de oldukça uzundur.
  • Eğer dışarıdan bir müdahale olmazsa yaklaşık olarak en az bir yıl kadar yaşayabilirler.
  • Yumurtadan çıktıklarında ortamda oldukça pis ve ekşi bir koku duyulmasına sebep olurlar. Çünkü çürükçül beslenmektedirler ve larvaları da bu sebeple çok fazla salgıyı barındırmaktadır.
  • Kırkayak denilmesinin temel sebebi, ülkemizdeki kırkayak türlerinin ortalama olarak 36-46 ayaklı olmalarından kaynaklanmaktadır. En fazla ayaklı olan kırkayak türü tropikal ortamlarda yaşayan kırkayaktır ve yaklaşık olarak 700 den fazla ayağı vardır. Bu ayaklar silindirik vücutlu yapısından sağlı ve sollu olmak üzere çifter çifter çıkmaktadır.

Kırkayak ile mücadele ve diğer tüm haşerelerden kurtulmak için Beşiktaş Böcek İlaçlama firmamıza 7 gün 24 saat ulaşabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Firmamız sadece İstanbul ilçelerinde değil, İzmir ve Kocaeli’nin bütün ilçelerinde faaliyet göstermektedir.

Kırkayak İle Mücadele

Kırkayak ile mücadele uzmanlık ve kalite gerektiren bir iştir. Sıradan ve işini iyi yapmayan bir firma ile çalışılması durumunda kırayaklar yok olmadığı için hızlı bir şekilde çoğalır. Omurgasız olan bu haşereler, diğer haşereler için oldukça besleyici bir özelliktedir. Çünkü vücut yapısı oldukça etlidir ve diğer böcek türleri tarafından yem olarak kullanılırlar. Kırayaklar, otçul beslenirler ayrıca çürükçül olarak da beslendiklerinden çürük bitki, yaprak ve meyvelerin üzerinde fazlasıyla olabilmektedirler. Zehirli olmasalar bile ülkemizde de bolca bulunan bazı kırkayak türleri bizleri sokabilmektedir. Kırkayak ile mücadele etmek için uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama

Kırkayaklar evlerimize her zaman dışarı kaynaklı girerler. Özellikle ağaçlık alanlarda, bahçelerde, çimenlerde, bitki köklerinde fazlasıyla bulunan bu haşere, evlerimizde de saklılarımızın çevresinde, balkonlarımızda bulunmaktadırlar.

Kırkayak İlaçlama Şirketleri

Kırkayak ilaçlama şirketleri ile çalışmadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Beşiktaş Böcek İlaçlama servisi, tüm haşereler üzerinde en kaliteli ilaçlarla ve en modern yöntemlerle sizlere verdiği hizmet ile alanında her zaman en lider konumda bulunmaktadır. Her zaman bizlere güvenebilirsiniz. Tüm böcek ilaçlama şirketleri arasında en çok tercih edilen firmamız TSE ve Sağlık Bakanlığı onayı ilaçlarla sizlere hizmet sunmaktadır. Bizlere her zaman ulaşabileceğiniz iletişim numaralarımıza ilaçlamalar ile ilgili merak ettiklerinizi de sorabilirsiniz. Firmamızda kırkayak ilaçlama başta olmak üzere; pire ilaçlama, ev ilaçlama, kalorifer böceği ilaçlama uygulamaları da yapılmaktadır. Firmamızı günün 24 saati arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.