Kalorifer Böceği İlaçlama Beşiktaş

 

kalorifer-bocegi-ilaclama

kalorifer-bocegi-ilaclama

Kalorifer böceği ilaçlama Beşiktaş ilçemizde en sık başvurduğumuz operasyonlardan biridir. Üreme evresini hızlı bir süreçte tamamlayan böceklerin mücadelesi daima zordur. Kalorifer böceği ile mücadele etmenin en önemli unsuru onları yakından tanımaktır. Bu bağlamda kalorifer böceği ilaçlama operasyonunun gerekliliğini anlamamızda yardımcı olacak özelliklere yakından bakabiliriz;

 • Kalorifer böceği de oldukça hızlı bir süreçte üremektedir. Bir kalorifer böceği sadece bir yılda otuz bin yavru bırakmaktadır.
 • Evinize giren kalorifer böceği bir gecede bulunduğu alana yüzlerce yavru bırakabilir.
 • Kalorifer böceği okul, sağlık ocağı, işyeri, apartman, fabrika, depo, park, bahçe gibi birçok alanda yaşayabilen bir canlıdır.
 • Bu böceklerin bünyesi aşırı sıcak ve soğuk havalarda kendini koruyabilecek bir formdadır. Dolayısıyla bu özellikler yılın her mevsimi karşımıza çıkmalarına neden olmaktadır.

Beşiktaş kalorifer böceği ilaçlama servisimiz yılın her mevsimi oluşan haşere sorunlarınıza çözüm bulmak için yanınızdadır.

Kalorifer Böceklerinin Zararları

Kalorifer böceklerinin zararları diğer haşerelerle benzer özellikler taşır. Kalorifer böceği beslenme ve barınma şekline bağlı olarak insan sağlığına zarar veren bir böcek türüdür. Bu böcekler;

 • Ortamda buldukları yiyecek, atık ve inorganik her şeyi tüketirler.
 • Kanalizasyon, su boruları, çöplük, lağım gibi nemli alanlarda barınmayı seven kalorifer böcekleri, bünyelerine sayısız mikrop ve bakteri alırlar.
 • Yaşam alanlarımıza bırakmış oldukları salya ve dışkılar sağlık sorunu yaşamamıza neden olur.

Kalorifer böceği ilaçlama uygulamaları yaşam alanlarınızı kalorifer böceklerinden kurtarırken olası mikroplara karşı da dezenfekte eder.

Kalorifer Böceğinin En Çok Görüldüğü Alanlar

Kalorifer böceği nem ve sıcak olan alanlarda yaşamayı oldukça sever. Dış ortamlarda barınan kalorifer böceği en çok çöplük kenarları, lağım, gider boruları gibi alanlarda görülür. Ev gibi kapalı ortamlarda barınan kalorifer böceği en çok mutfak, banyo ve tuvalette görülmektedir. Bulunduğu alana yuva oluşturan kalorifer böceği, topluluk halinde yaşamayı sever. Bu nedenle kalorifer böceğiyle karşılaşıldığı andan itibaren gereken önlemler alınmalıdır.

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri sorun çözümünde kısa süreli etki göstermektedir. Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri başlıklar altında sıralanacak olursa;

 • Sıvı ilaçlama
 • Kokulu ilaçlama
 • Kokusuz ilaçlama
 • Jel ilaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama Beşiktaş hizmetimiz İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine profesyonel hizmet sağlamaktadır. İlaçlama hizmeti almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşmanız yeterli olacaktır.