Böcek Isırmalarında Yapılması Gerekenler

Böcek ısırmalarında yapılması gerekenler kadar henüz böcekler alanınızı istila etmeden önce atacağınız adımlar da önemlidir. Haşereler oldukça küçük canlılar olmalarına rağmen çoğu zaman bizlere sağlığımız üzerinde büyük tehlikeler saçmakta, maddi hasarlara sebep olmaktadırlar. Üstelik bazı haşereler zehirli olmakla birlikte bizleri sokabilmekte, hatta evcil hayvanlarımıza dahi zarar verebilmektedirler. Peki, böcek Isırmalarında yapılması gerekenler nelerdir?

  • Tüm böcek sokmalarında veya ısırmalarında yapılması gerekenler olduğu gibi yapılmaması gerekenler de vardır.
  • Sakınılması gereken şeylerin başında elbette bölgeye bilmediğimiz kremler, ilaçlar sürmemek gelmektedir.
  • Ayrıca ısırılan bölgeyi asla sıkmamalı, kanatmamalıyız. Yapılması gereken tek şey ise bölgenin hijyenik şekilde kalmasını sağlamak ve dışarıdan müdahale etmemektir.
  • Eğer uyuz böcekleri tarafından ısırıldıysanız hiç vakit kaybetmeden en yakın sağlık birimine gidip tedavi olmalısınız. Aynı zamanda evinizi de ilaçlatmalısınız.
  • Sivrisinek, pire, tatarcık ısırmalarında ise yine aynı şekilde bölgenin temiz tutulması sağlanmalı, bölge asla kaşınmamalı ve yolunmamalıdır. Aynı zamanda da periyodik olarak ilaçlama yapılmalıdır.

Zehirsiz haşereler için uygulanacak tedbirlerin yanında profesyonel böcek ilaçlama uygulamasını ihmal etmemelisiniz. Böcek ile mücadele etmenin en önemli ayağını oluşturan bu aşamayı ihmal etmemenizde fayda var.

Zehirli Böceklere Dikkat!

Zehirli böcekler tarafından ısırıldıysanız eğer bölgeyi bol su ile yıkayıp hemen acil servise gitmelisiniz. Çünkü çok kısa süre içinde bölgede büyük tahribat olabilmektedir. Genellikle kırkayak, çıyan, yılan sokması gibi durumlarda asla tek başınıza müdahale etmemelisiniz. Zehri elinize, yüzünüze asla bulaştırmamalısınız.

Çıyan ısırığına kullanılan ilaçlarla pire ısırığına kullanılan ilaçlar asla aynı değildir. Bu nedenle birbirleri üzerinde bu kremleri denememelisiniz. Özellikle çocuklar üzerinde bilmediğiniz yöntemleri uygulamaktan kaçınmalı, onların sağlığı ve en hızlı tedavi süreci için tıbbi destek almalısınız.

Beşiktaş Böcek İlaçlama Firmaları

Beşiktaş Böcek İlaçlama olarak sunduğumuz hizmetlerin hepsi garanti kapsamında olup, tüm hizmetlerimiz oldukça ekonomiktir. Üstelik bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi haftanın her günü ve her saati arayabilirsiniz. Sitemizin iletişim bölümünde bulunan böcek ilaçlama talep formlarını doldurarak da bizimle iletişime en hızlı şekilde geçebilirsiniz. Firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmetinizdedir.