Bit ile Nasıl Mücadele Edilir

Bit ile nasıl mücadele edilir sorusuna verilecek en doğru yanıt profesyonel ilaçlama yapmaktır. Bit, hemen herkesin özellikle çocukluk yaşlarındayken karşılaştığı bir haşere türüdür. Onları gözle görmek oldukça zor olsa da büyük bir kaşıntıya neden olan bu haşere kendini hemen fark ettirebilir. Ayrıca sadece kafamızda, saçımızda değil, vücudumuzda, elbiselerimizde ve koltuklarımızda da bu haşerenin pek çok türüne rastlamak mümkündür. Aynı zamanda çok hızlı bir şekilde bulaşabilen bit, ilk önce sirke yani bit yavrusu şeklinde kendini gösterir. Bu aşamada dahi onlarla mücadele etmek oldukça zordur. Aynı zamanda bitleri sadece saç biti olarak düşünmek tamamen yanlıştır. Çünkü evimizde hemen her yerde olabilen ve evdeki böceklerden kurtulma konusunda önem arz eden haşere türlerinden biri de bitlerdir.

Bit Nerelerde Bulunur?

Bit nerelerde bulunur? Sorusunun yanıtına hemen herkes saçımızda diye cevap verse bile bitler, pek çok yerde olabilmektedirler. Evlerimizde, iş yerimizde, dışarıda kısacası yaşamın bütün alanlarında karşımıza çıkan bit ile mücadele etmenin tek yolu profesyonel bit ilaçlama işlemini uygulamaktır.  Farklı türlerde bulunan ve özellikle çocuklarda kafa biti olarak kendini gösteren bu haşere önlem alınmazsa hızlı bir şekilde çoğalabilir. Bulaşıcı özelliğe sahip olan bit, rutin yaşam dengesini bozarken kaşıntı ve akabinde kızarma, kabarma gibi reaksiyonlar gösterebilir. Bitlerin bulunduğu yerleri sıralayacak olursak;

  • Toplu taşıma araçlarının koltuklarında,
  • Yastıklarımızda,
  • Yeni aldığımız giysilerde,
  • Halı ve koltuklarda,
  • Şapkalarda,
  • Otellerin yataklarında ve havlularında,
  • Kuaförlerin taraklarında fazlasıyla bulunurlar.

Bit ile mücadele etmek için vakit kaybetmeden profesyonel bir firma ile anlaşmalı ve bit ilaçlama uygulaması yaparak daha çoğalmalarına izin vermeden kurutulmalıdır.

Bit İlaçlama Servisleri

Bit ilaçlama servisleri ile çalışmadan önce firmanızı doğru seçmeniz oldukça önemlidir. Saçınızdaki bitlerden kolaylıkla bit ilacı ile kurtulsanız da evinizdeki ve yukarıda saydığımız yerlerdeki bitlerden kurtulmak oldukça zordur. Peki, bit ile nasıl mücadele edilir?

  • Mekanların temizliğine önem verilerek sık sık bit ilaçlama yapılması gerekmektedir.
  • Özellikle toplu taşıma araçlarının koltuklarına yerleşen bitler pek çok kişiye anında bulaşabilmektedir.

Böcek ilaçlama Beşiktaş olarak siz değerli halkımızı sadece bit değil her haşere türünün zararlı etkilerinden en kaliteli ilaçlarımız ile kurtarmaktayız. Beşiktaş ilaçlama firmamızın tüm hizmetleri Sağlık Bakanlığı ve TSE onaylıdır. Bizlerden 7/24 ilaçlama hizmeti alabilir, çağrı merkezlerimizi sadece ilaçlama hizmeti almak için değil, merak ettiğiniz haşere türleri için, ilaçlamalar hakkında bilgi almak için de arayabilirsiniz.